W których miejscach swoje zastosowanie mogą mieć elektrozawory?

Posiadają one sterowanie elektryczne. Sygnał elektryczny przesyłany dzięki zjawisku elektromagnetycznego pola powoduje, że zmienia się położenie zaworu, jakiego sterującym elementem jest cewka elektromagnetyczna.

kliknij tutaj

Autor: Lynn Chan
Źródło: http://www.flickr.com
sitodruk

Autor: Nerds For Nature
Źródło: http://www.flickr.com
Elektrozawór cechuje się dość łatwą budową, która jest niezawodna. Nie każdy jednak ma pojęcie, że działanie elektrozaworu jest stosowane w wielu dziedzinach. Sposób działania elektrozaworów zaobserwować można w kaloryferach centralnego ogrzewania. ElektroZawory do swego funkcjonowania stosują zjawisko pola elektromagnetycznego. Sygnał elektryczny, który jest sterowany przez cewkę oraz jest przekazywany do zaworów, powoduje zmianę pozycji z zamkniętej na otwartą albo na odwrót. Dochodzi w taki sposób do kontroli przepływu ciekłego lub gazowego medium w układzie. Warto mieć świadomość tego, że elektrozawory są to urządzenia jednokierunkowe. Medium, które w nich płynie może zatem płynąć wyłącznie w jednym kierunku. Elektrozawory nade wszystko można podzielić ze względu na sposób ich funkcjonowania. Wymieniamy zawory elektromagnetyczne, które różnią się od siebie liczbą dróg przepływu, niekiedy również różnią się czasem działania i zakresem ciśnienia swojego funkcjonowania.
snowaboard

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle ważny jest również podział elektrozaworów przez wzgląd na typ medium przepływających przez te elektrozawory. W tym przypadku wyróżnić można zawory do wody oraz do pary wodnej, również zawory do gazu. Spotkać można również zawory elektromagnetyczne, które odróżniają się elementem sterującym przepływu. Te elementy to może być membrana, rdzeń zanurzony czy też ruchoma kotwica. Elektrozawór podstawowy składa się z dwóch kluczowych zespołów. Jeden z nich to elektromagnes czyli cewka.

W zalewie otaczających nas wiadomości niełatwo jest odnaleźć naprawdę przydatne informacje. Z tego powodu jeśli fascynuje Cię taki post, to koniecznie zobacz rekomendowane info (https://www.lrg-lodz.pl/).

Spotkać możemy różnorodne cewki, które różnią się pomiędzy sobą budową, rozmiarem, poborem siły czy napięciem. Kolejny zespół to zawór kluczowy.

To właśnie tutaj zwierciadło czyli membrana, rdzeń albo kotwica zamyka albo otwiera otwór przepływowy, kierując ruchem medium. Zawory elektromagnetyczne są stosowane przeważnie do instalacji chłodniczych oraz w systemach pneumatycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*